XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.VIII.2022 r.

1. Jutro przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę tj. o godzinie 700, 900,1100 i 1500. Z racji 15 – dnia miesiąca od godziny 815 – koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii. Na tych Mszach Świętych – poświęcenie ziół i wianków żniwnych. W tym dniu odpust w Brzozówce –  suma o godzinie 1100.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione we wtorek, czwartek i w sobotę tylko rano o godzinie 630, we środę i w piątek tylko o godzinie 1800, a przed nimi nabożeństwa: we środę – Nowenna do MBNP, a w piątek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. W najbliższym czasie w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystości: za 2 tygodnie 28.VIII. – Gminne Dożynki, natomiast w niedzielę 11.IX. – odpust parafialny ku czci Matki Bożej Bolesnej. Będzie on w ramach wizytacji kanonicznej ks. bpa Artura Ważnego (on będzie głównym kaznodzieją odpustowym).
  4. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożona kolejna płyta z serii „Biblia” a na niej 3 księgi Mądrościowe: księga Hioba, Księga Psalmów i Księga Przysłów. Ponadto możemy przeczytać m.in. artykuły: „Pusty grób Maryi” – jak zakończyło się ziemskie życie Matki Jezusa; „Kierunkowskaz na codzienność” o rozpoczętym procesie beatyfikacyjnym Heleny Kmieć, wolontariuszki zamordowanej w Boliwii, dokąd wyjechała na misje.
  5. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów (z Okręglika): 128 A, 128B, 128, 130 A i 127 A.

INTENCJE MSZALNE – 15.VIII.2022 r.

PONIEDZIAŁEK: – Uroczystość Wniebowzięcia  NMP.

• + Teresa i Adolf Pinas w 27 rocznicę śmierci Adolfa od syna Józefa  z rodziną.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże dla Marii w 89 rocznicę urodzin od rodziny.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże dla Roksany w 1 rocznicę urodzin, jej rodziców i brata.

• + Maria Zaucha w dniu imienin od córki z rodziną.

• + Maria Mruk w dniu imienin.

Od jutra (15.VIII) w diecezji elbląskiej rozpocznie się Msza Święta Gregoriańska za zmarłego śp. Andrzeja Guta.

MSZA ŚW. GREGORIAŃSKA ZA ŚP. ANDRZEJA GUTA.

1. OD KOLEŻANEK I KOLEGÓW Z PRACY ŻONY MARIOLI.
  2. OD KOLEŻANEK I KOLEGÓW Z PRACY ŻONY MARIOLI.
  3. OD KOLEŻANEK I KOLEGÓW Z PRACY ŻONY MARIOLI..
  4. OD KOLEŻANEK I KOLEGÓW Z PRACY ŻONY MARIOLI.
  5. OD ZARZĄDU FIRMY „INBUD”.
  6. OD KOLEGÓW Z FIRMY „INBUD”.
  7. OD KOLEGÓW Z FIRMY „INBUD”.
  8. OD KOLEGÓW Z FIRMY „INBUD”.
  9. OD KOLEGÓW Z FIRMY „INBUD”.
  10. OD KOLEGÓW Z FIRMY „INBUD”.
  11. OD KOLEGÓW Z FIRMY „INBUD”.
  12. OD KOLEGÓW Z FIRMY „INBUD”.
  13. OD KOLEGÓW Z FIRMY „INBUD”.
  14. OD RODZINY ZAJĄC.
  15. OD GRAŻYNY I STANISŁAWA KAMIŃSKICH.
  16. OD RODZINY DUBIEL Z JAWORZNA.
  17. OD BRATA RYSZARDA.
  18. OD SIOSTRZENICY WIOLETTY Z MĘŻEM.
  19. ODOD SIOSTRY TERESY Z MĘŻEM
  20. OD KOLEGI ANDRZEJA WOJTANOWICZA.
  21. OD BRATA KRZYSZTOFA Z ŻONĄ.
  22. OD CHRZEŚNICY MAŁGORZATY Z MĘŻEM I CÓRKĄ.
  23. OD BRATANICY RENATY Z MĘŻEM I DZIEĆMI.
  24. OD MARIANA Z SOSNOWCA.
  25. OD SZWAGRA GRZEGORZA Z RODZINĄ.
  26. OD RODZINY KORUSOW.
  27. OD MARTY I JÓZEFA Z WOLI RZĘDZIŃSKIEJ.
  28. OD LIDII TARASZKA Z RODZINĄ.
  29. OD EWY KRÓL Z RODZINĄ.
  30. OD KRYSTYNY I STANISŁAWA KONIECZKOWSKICH.