XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.X.2022 r.

 1. Jutro – nabożeństwo różańcowe o godzinie 1700, a potem Msza Święta. Eucharystia także rano o godzinie 630.
 2. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa Msze Święte jak w każdą niedzielę o godzinie 700, 900 i 1100, natomiast po południu Msza Święta o godzinie 1400, połączona z procesją na cmentarz i modlitwą za zmarłych. W ten dzień na naszym cmentarzu będą zbierane ofiary na WSD w Tarnowie. Za ich złożenie składamy z góry serdeczne „Bóg zapłać”
 3. We środę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze Święte połączone z czytaniem wypominek jednorazowych będą o godzinie 700, 1000 i 1700. Pół godziny przed każdą Mszą Świętą – modlitwa za zmarłych połączona z czytaniem wypominków jednorazowych.
 4. W pozostałe dni tygodnia od czwartku włącznie w trwającej oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych Msze Święte będą odprawione zarówno rano o godzinie 630, jak i wieczorem o godzinie 1700. Wcześniej od godziny 1630 różaniec za zmarłych. W I sobotę ten różaniec poprowadzą dzieci w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie,
 5. Od wtorku można zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących (w jeden dzień za jedną duszę). Warunki do jego uzyskania są następujące: spowiedź święta, Komunia Święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego. Będąc w stanie łaski uświęcającej starajmy się, aby wypełnić wszystkie warunki do uzyskania tego odpustu i w ten sposób pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym.
 6. W I piątek miesiąca od godziny 800objazd chorych po domach.
 7. W wyniku głosowania członkami Rady Duszpasterskiej zostali: Czarnik Włodzimierz, Schab Andrzej, Gębica Marek, Nowak Rafał, Nytko Wiesław i Stelmach Janusz. Do nich dochodzą z nominacji księdza proboszcza: Janusz Drożdż, Kuta Ryszard (organista), Duź Krzysztof (kościelny), Mondel Anna (prezes POC), Sysło Stanisław. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej popołudniowej (około godziny 1600).
 8. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „ Nasi święci” – wstawiają się za nami i są dla nas wzorem; „W nowych warunkach” – o sytuacji kościoła na Krymie, duszpasterstwie i nastrojach społecznych.
 9. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 91, 90 A, 90 B, 89, 88, 85 A.

 

INTENCJE MSZALNE – 31.X. – 6.XI.2022 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

 1. + Jan, Aniela, Maria, Józef i Władysława Flis, +Antonina Kuca.
 2. + Janina Taraszka od Agnieszki i Józefa Pinas z rodziną.
 3. + Tadeusz Bania od sąsiadek Marii i Doroty z rodzinami.

 

17.00

 1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Teresy i całej rodziny.
 2. + Maria Szostak od rodziny Gębica.

 

WTOREK: – Uroczystość Wszystkich Świętych.

7.00

 1. + Lucjan Wawrzon, + Janina i Tadeusz Łuszcz z okazji imienin Tadeusza.
 2. + Teresa i Józef  Zaraza od syna Adama z rodziną.

 

9.00

 1. + Irena Okarma od męża.
 2. . + Bogdan Kocoł.
 3. + Kazimierz i Mariusz Wardzała.

 

11.00

 • + Adam Giża od córki Doroty.

 

14.00

 1. Za wszystkich wiernych zmarłych.
 2. + Mieczysław Nytko od dzieci z rodzinami.

 

ŚRODA: – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

7.00

 1. Za zmarłe siostry z róży Anny Chłopek.
 2. + Helena, Jan, Leszek i Maria.

 

10.00

 1. Za zmarłe siostry z róży Jadwigi Armatys.
 2. + Kazimiera i Antoni Łakoma w 6 rocznicę śmierci Kazimiery.

 

17.00

 1. + Józefa i Ludwik Gondek w rocznicę śmierci Józefy.
 2. + Mieczysław Niemiec.

 

CZWARTEK:

6.30

 1. + Anna i Piotr Kuta od córki Jolanty z rodziną.
 2. + Jerzy Nytko od bratanicy Alicji z rodziną.
 3. + Maria Szostak od Ireny Kocoł.

 

17.00

 1. Za zmarłe siostry z róży Janiny Chrzanowskiej.
 2. Za zmarłe siostry z róży Marii Madej.

 

I PIĄTEK miesiąca: – Wspomnienie św. Karola Boromeusza.

6.30

 1. + Edward Pinas w 2 rocznicę śmierci od dzieci.
 2. + Weronika i Karol Król.
 3. + Janina Taraszka od rodziny Pęcaków.

 

17.00

 1. Za zmarłe siostry z róży Czesławy Kutrzuba.
 2. Za zmarłe siostry z róży Teresy Kocoł.

 

I SOBOTA miesiąca:

6.30

 1. + Julian Małek.
 2. + Stanisław Chochorowski od córki Katarzyny z rodziną.
 3. + Stanisław Chochorowski od syna Dawida z rodziną.

 

17.00

 1. Za zmarłych braci z róży Mariana Szwalca.
 2. Za zmarłe siostry z róży Teresy Łakoma.

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

 1. + Stanisław Małochleb w 2 rocznicę śmierci.
 2. Za zmarłych braci z róży Benedykta Żmudy.

 

9.00

 1. Za zmarłych braci z róży Józefa Kapustki.
 2. Za zmarłych braci z róży Grzegorza Marszałka.
 3. + Elżbieta Marszałek z okazji imienin od męża z rodziną.

 

11.00

 1. W intencji Wiktora, który przyjmie chrzest święty i jego rodziny.
 2. + Stanisław Chochorowski od żony.

 

15.00

 • Za zmarłe siostry z róży Józefy Brożek.

 

Przez cały tydzień w diecezji Elbląskiej będzie Msza Św. Gregoriańska za śp. Rozalię Bandyk.