XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.XI.2023 r.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione:
    1. w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę – tylko rano o godzinie 630,
    2. we środę i w piątek – tylko popołudniu o godzinie 1700: we środę od godziny 1630 – koronka do 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatorki Józefy Brożek), a w piątek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „ Pod waszą obronę…” – którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę”; „To krew naszych męczenników” – obecnie na świecie ponad 360 mln chrześcijan doświadcza różnego rodzaju prześladowań, a w ubiegłym roku 5 621 osób zginęło za wiarę; „Cukrzyca ujarzmiona” – pewien młody chirurg ortopeda wynalazł lekarstwo na cukrzycę. To było odkrycie godne Nagrody Nobla.
  3. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 91, 90 A, 90 B, 89, 88, 85 A.

INTENCJE MSZALNE – 13.XI. – 19.XI.2023 r.

1. + Jan i Józefa Banaś w rocznicę śmierci Jana.
  2. + Paweł Kilian od Grażyny i Zbigniewa Król.

• + Stanisława Okarma od wnuka Sławomira z rodziną.

• + Helena, Julia i Wojciech Madej w rocznicę śmierci Wojciecha.

• + Wojciech, Józefa i Cecylia Taraszka w rocznicę śmierci Józefy.

PIĄTEK: – Wspomnienie św. Elżbiety.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Bartłomieja w 18 rocznicę urodzin od dziadków.
  2. + Julia i Franciszek Szatko w 34 rocznicę śmierci Julii.

SOBOTA: – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

1. + Tekla i Antoni Zieliński, córka Emilia.
  2. + Bronisława Nowak od Jadwigi i Mariana Partyka.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Gustaw i Genowefa Kuklińscy w rocznicę śmierci Genowefy.
  2. + Andrzej Banaś w rocznicę śmierci od brata Antoniego.

1. W intencji ks. Janusza z okazji  imienin: o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej w dalszej pracy kapłańskiej od parafian.
  2. + Stanisław Chochorowski w 2 rocznicę śmierci i z okazji imienin od córek Katarzyny i Anety z rodzinami.

1. W intencji Rity i Wiktorii, które przyjmą chrzest święty i ich rodzin.
  2. + Zygmunt i Genowefa Toczek w 2 rocznicę śmierci Genowefy od syna z rodziną.

• + Stanisław Ciochoń w 1 rocznicę śmierci od żony z dziećmi.

Przez cały tydzień w diecezji Elbląskiej będą odprawiane  Msze Św. Gregoriańskie za śp. Pawła Kiliana, a ks. Artur w Anglii (Crewe) za śp. Eugeniusza Ważnego.