III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.IV.2023 r.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawiane:
    1. codziennie – rano o godzinie 630,
    2. ponadto we środę i w piątek także po południu o godzinie 1800, a przed nimi: we środęod 1730 – koronka do 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatorki Anny Chłopek), potem nabożeństwo do Matki Bożej, a w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  2. We środę po Mszy Świętej popołudniowej – spotkanie z dziećmi klasy III wraz z rodzicami, a w piątek także po Mszy Świętej popołudniowej z uczniami klasy VII również z rodzicami.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  4. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Umrzeć jak ludzie” – o 80 rocznicy powstania warszawskiego w getcie; „Bóg nie wyjechał” – rozmowa z paulinem o. Jarosławem Krawiec pracującym w Kijowie na Ukrainie.
  5. Także na stoliku koło figury św. Antoniego jest do pobrania bezpłatny nadzwyczajny numer „Dobre Nowiny”. W obronie św. Jana Pawła II. Mówił do nas i za nas. Dziś my musimy mówić za niego. W związku z dzisiejszą Niedzielą Biblijną są również płyty CD z różnymi księgami Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Zachęcamy do zabrania i posłuchania Słowa Bożego wspólnie w swojej rodzinie.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 318, 317 A, 317 E, 317 F, 317 B i 317.

INTENCJE MSZALNE – 24.IV. – 30.IV.2023 r.

PONIEDZIAŁEK: – Uroczystość św. Wojciecha

1. + Edward Ciochoń w  rocznicę śmierci.
  2. + Stanisław Ciochoń od Wojciecha Starzec z rodziną.

WTOREK: – Święto św. Marka, Ewangelisty.

1. + Adam Kuta od sąsiada Krzysztofa z siostrą Beatą.
  2. + Kazimierz Karczyński od sąsiadów Konieczkowskich.

1. + Adam Potępa od Grzegorza Kajpust z rodziną.
  2. + Stanisław Ciochoń od rodziny Józefa Masło.

1. + ks. Marek Łabuz z okazji imienin od siostry Małgorzaty z rodziną.
  2. + Tekla i Wojciech Małochleb od rodziny.

1. + Kazimierz Karczyński od córki Kingi z Maksymilianem.
  2. + Adam Kuta od Zofii Obrzut.

PIĄTEK:

1. + Stanisław Ciochoń od kuzyna Stanisława Ciochonia.
  2. + Adam Potępa od kuzynki Krystyny z mężem.

1. Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Bożej Bolesnej za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże w dalszym życiu dla Renaty z okazji urodzin od męża z dziećmi.
  2. + Janina i Kazimierz Szywała  w rocznicę śmierci Kazimierza.

SOBOTA: – Święto św. Katarzyny ze Sieny.

1. + Tadeusz i Maria Bania w 1 rocznicę śmierci Tadeusza od dzieci z rodzinami.
  2. + Zofia i Władysław Kuta od kuzynki Danuty z rodziną z Wrocławia.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA:

1. + Józefa Pinas w 30 rocznicę śmierci od Jolanty Leszczyńskiej i Bożeny Prędota.
  2. + Mieczysław Kutrzuba.

1. + Antoni Starzec od żony i dzieci z rodzinami.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Magdaleny z okazji 18 rocznicy urodzin od rodziców.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i nieustanną opiekę Matki Bożej dla Izabeli w 90 rocznicę urodzin od dzieci, wnuków i prawnuków.
  2. W intencji Wiktora, który przyjął chrzest święty i jego rodziny.

• Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Agnieszki i Wojciecha w 30 rocznicę ślubu od rodziców.

W diecezji Elbląskiej przez cały tydzień będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za śp. Halinę Czosnyka i Kazimierza Karczyńskiego.