IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 8.V.2022 r.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione codziennie rano o godzinie 630, natomiast po południu o 1800 – nabożeństwa majowe, a po nim Msza Święta. Jeszcze raz gorąco zachęcamy do praktykowania rodzinnej modlitwy Litanią Loretańską w swoich domach wraz ze swoim dziećmi, a także do udziału licznie również i w naszej świątyni.
  2. W przyszłą niedzielę z racji 15 dnia miesiąca od godziny 815 – koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii.
  3. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” kolejna płyta z serii „Biblia” a na niej „Księgi Mądrościowe”. Ponadto można przeczytać m.in. artykuły: „Czy światu zabraknie żywności ?” – Ukraina była spichlerzem dla wielu krajów. Czy z powodu wojny na jej terenie państwa te czeka głód ?; „Spotkałem Jego człowieka” – dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to okazja, żeby wyrazić wdzięczność duszpasterzom.
  4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza. Została zakupiona nowa ozdobna szopka bożonarodzeniowa, która będzie służyć naszej parafii w okresie Narodzenia Pańskiego.
  5. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 220, 220 A, 217, 215, 216, 211 B, 211A i 212.

INTENCJE MSZALNE – 9.V. – 15.V.2022 r.

PONIEDZIAŁEK: – Uroczystość św. Stanisława.

1. + Antoni Starzec od bratanicy Renaty z mężem i dziećmi.
  2. + Maria Pytel od Bożeny Mechla z rodziną.
  3. + Stanisław Małochleb od siostrzenicy Bogusławy Zaucha z rodziną.

1. + Kazimierz i Stefania Marszałek w 32 rocznicę śmierci Kazimierza.
  2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Filipa z okazji urodzin.

1. + Tadeusz Szostak od rodziny Kocołów.
  2. + Paulina Łakoma od Zofii i Tadeusza Pęcak.
  3. + Adam Łuszcz od Agnieszki i Józefa Pinas z rodziną.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Teresy Łakoma i ich rodzin.
  2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Teresy Lis z okazji 92 rocznicy urodzin.

1. + Antoni Starzec od Anny Masło.
  2. + Stanisław Małochleb od kuzynki Barbary Ciochoń.
  3. + Marek Stelmach od sąsiada Jerzego Armatysa z rodziną.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Stanisławy Kapustka i ich rodzin.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Ewy i Mariusza w 15 rocznicę ślubu oraz za Julię w 15 rocznicę urodzin od rodziców, brata Rafała, siostry Janiny oraz dziadków.

1. + Tadeusz Szostak od Teresy i Stanisława Potempów z rodziną.
  2. + Paulina Łakoma od Izabeli Wiatr i Marioli z rodziną.
  3. + Adam Łuszcz od Józefy  i Jerzego Starzyk.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Janiny Chrzanowskiej.
  2. + Józef Wiatr w 28 rocznicę śmierci.

PIĄTEK:

1. + Antoni Stelmach od rodziny Stelmach.
  2. + Stanisław Małochleb od brata Antoniego z żoną.
  3. + Maria Pytel od sąsiadów Janiszewskich.

1. + Tadeusz Bania w 7 dzień po pogrzebie od córki i syna z rodzinami.
  2. + Maria i Roman Jeż w 16 rocznicę śmierci Romana

SOBOTA: – Święto św. Macieja.

1. O zdrowie, dalsze bł. Chrystusa Najwyższego Kapłana i Maryi Matki Kapłanów dla ks. Artura w 45 rocznicę urodzin i 17 rocznicę posługi kapłańskiej od rodziców.
  2. + Stanisław i Krzysztof Okulski w rocznicę śmierci Krzysztofa.

• + Rozalia i Stefan Ciochoń w 23 rocznicę śmierci Stefana.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA:

1. + Waldemar Oleksiak w rocznicę śmierci od żony i syna.
  2. + Maria Szostak w 30 dzień po śmierci od Stanisława Kozioła z żoną.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Anny i jej rodziny od ubierających kościół na Święta Wielkanocne.
  2. W intencji bierzmowanych: o godne przyjęcie przez nich tego sakramentu.
  3. + Bronisława i Zdzisław Filipowscy w 5 rocznicę śmierci Zdzisława.

• + Zofia Flis w dniu imienin od syna Janusza z rodziną.

• + Zofia Nosal w dniu imienin.

Poza parafią są odprawiane Msze Święte Gregoriańskie: O. Kombonianie: za zmarłych: Marię Zaucha, Stanisława Zauchę, Irenę Armatys, Tadeusza Szostaka, Marię, w WSD w Tarnowie – za Adama Łuszcza, w diecezję Elbląskiej: – za Janinę Taraszka i Józefę Niemiec.