Kolejne worki z plastikowymi nakrętkami zebrane w ramach akcji Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego „Zakręceni na rzecz studni” – 16.VII. 2022 r.

Już od dwóch lat w diecezji tarnowskiej zbierane są plastikowe nakrętki na budowę studni głębinowych w Afryce, w miejscowościach, gdzie posługują nasi misjonarze. Koordynacją tej akcji zajmuje się Tarnowski Wolontariat Misyjny. Do tej pory udało się zebrać ponad 40 ton plastiku, co pozwoliło na wybudowanie trzech studni w Czadzie. Obecnie trwa zbiórka na budowę studni w Republice Środkowoafrykańskiej w parafii Bimbo 2. Koszt jej wywiercenia wynosi 7 tys. euro, co oznacza, że trzeba zebrać ok. 28 ton nakrętek.

Od początku w tej akcji jest zaangażowana także nasza parafia (również dzieci ze szkoły podstawowej oraz przedszkola). Z Zaczarnia na miejsce zbiórki zostało przetransportowanych 25 worków z nakrętkami (około 300 kg). W tym półroczu (do końca czerwca) udało się zebrać kolejnych 10 worków (około 110 kg). Wierzymy, że ta akcja, pomoże w sfinansowaniu kolejnych studni głębinowych w krajach misyjnych, tam gdzie brakuje wody.

 „Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego, że jest moim uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody” (Mt 10, 42).