Konkurs na „Najpiękniejszy Różaniec” – 10.XI.2022 r.

Różaniec jest jedną z najbardziej popularnych modlitw na świecie. Sięgają po niego ludzie prości i wykształceni, duchowni i świeccy. Jako forma modlitwy znana jest także w innych religiach.

Do odmawiania różańca wielokrotnie zachęcała Matka Boża w objawieniach: w Lourdes, w La Salette i w Fatimie. Wzywali i wzywają do niej nieustannie pasterze Kościoła, a szczególnie Ojciec Święty Jan Paweł II: „Różaniec to moja ulubiona modlitwa! (…). Wspaniała w swej prostocie i głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej krewnej Elżbiety. Z tymi słowami łączy się cały Kościół. Na tle słów Zdrowaś Maryjo dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa. (…). Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”.

I my w sposób szczególny w miesiącu październiku, gromadzimy się w naszej parafialnej świątyni, aby razem z całym Kościołem uwielbiać Maryję, dziękować Jej za wszelkie otrzymane łaski i prosić Ją o nieustannie wstawiennictwo u Swojego Syna.  Również przeprowadzony w naszej parafii wśród dzieci Szkoły Podstawowej konkurs na „Najpiękniejszy Różaniec” miał na celu przybliżenie tej modlitwy oraz jej odmawianie i umiłowanie w życiu. Z różnych materiałów zostało wykonanych 27 pięknych różańców. Wyniki tego konkursu były następujące:

W kategorii kl. I – III

1 miejsce  – Klaudia Litera kl. I

2 miejsce – Fabian Kalita kl. III

3 miejsce –  Laurencja Kordzikowska  kl. II

Wyróżnienie – Filip Padło kl. II

W kategorii kl. IV – VI

1 miejsce – Kinga Jurek kl. IV „B”

2 miejsce – Kamila Flis kl. IV „B”   i Kacper Tarnowski kl. IV „B”

3 miejsce  – Weronika Cygan kl. IV „B”

Wyróżnienie – Karol  Wróbel kl. IV „B”.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy. Zwycięzcy zostali obdarowali dyplomami i specjalnymi nagrodami ufundowanymi przez ks. proboszcza Roberta w kościele po uroczystym apelu z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.