Obchody 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej parafii – 11.XI. 2022 r.

W dniu 11 listopada 2022 roku w całej naszej Ojczyźnie obchodziliśmy 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Polska po 123 latach niewoli odzyskała swoją suwerenność.

W naszej parafii w kościele parafialnym przeddzień tej rocznicy, 10 listopada o godzinie 900 została odprawiona przez naszych duszpasterzy uroczysta Msza Święta dziękczynna w intencji naszej Ojczyzny. Po niej zebrane w świątyni dzieci Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami oraz wierni parafianie mogli wysłuchać montażu słowno – muzycznego ukazującego drogę do odzyskania niepodległości przez Polskę. Cały ten program został  upiększony śpiewem pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem pana mgr Dariusza Augustyna.

Polecajmy naszą ukochaną Ojczyznę dalszej opiece Bożej Opatrzności:

Boże wszechmogący, Panie zastępów, padamy do stóp Twoich w dziękczynieniu, że przez wieki otaczałeś nas swą przemożną opieką. Dziękujemy Ci, że ojców naszych wyprowadziłeś z rąk ciemięzców i nieprzyjaciół.

W tej chwili, kiedy tyle sił potrzeba naszemu Narodowi, aby zachować wolność, prosimy Cię, Boże, napełnij nas mocą Ducha Twojego. Uspokój serca, dodaj ufności w Twą miłość, oświeć zaćmione umysły wszystkich naszych braci. Wzbudź w Narodzie chęć do cierpliwej walki o zachowanie wolności i wartości.

Spraw, byśmy stali się zdolni własnymi rękami i wzajemną solidarnością w służbie Twojego Krzyża zachować Twoje Królestwo w nas, w naszych rodzinach, w naszym Narodzie, jak za czasów naszych praojców.

Boże, niech Duch Święty zmienia oblicze naszej ziemi i umacnia lud Twój. Daj nam, o Panie, abyśmy o przyjęciu w pokorze bierzmowania dziejów udzielonego przez Ojca Świętego, Jana Pawła II – Ciebie nigdy nie zasmucali, a przez zawierzenie Maryi, Matce Kościoła i Królowej Polski, pozostali wierni Chrystusowi i Ojczyźnie.

Amen.