Nowe szaty liturgiczne i przedmioty kultu Bożego w naszym kościele – 19.III.2022 r.

W ostatnim czasie w naszym kościele pojawiły się nowe szaty liturgiczne i przedmioty kultu Bożego:

1. Ornat koloru złotego – został on ufundowany przez naszego rodaka ks. prałata Kazimierza Starzec, obecnie rezydenta, a przez wiele lat proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wielogłowach – dekanat Nowy Sącz – Centrum.
  2. Nowe stuły kapłańskie.
  3. Nowe komże ministranckie wraz kapturkami oraz szubami ( koloru czerwonego, fioletowego i niebieskiego).
  4. Nowe alby lektorskie oraz cingula (paski) na różne okresy liturgiczne.
  5. Bielizna kielichowa ( korporały, puryfikaterz, ręczniczki i palki).
  6. Sztandar – z jednej strony  z wizerunkiem patrona ministrantów św. Dominika Savio, a z drugiej dzieci fatimskich – wykonany przez naszą parafiankę panią Marię Potępa.

Wszystkim fundatorom, ofiarodawcom, darczyńcom oraz wykonawcom prac składamy serdeczne „Bóg zapłać”.