Udział naszych parafian w bożonarodzeniowej akcji „Paczuszka dla maluszka” prowadzonej przez Fundację Małych Stópek – 11.XII. – 30. XII.2022 r.

„Paczuszka dla maluszka” to bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Warto bliżej poznać tę fundację. To – organizacja pro-life, działająca na rzecz ochrony nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich zostało poczęte. Fundacja promuje odpowiedzialne rodzicielstwo, edukuje młodzież, a także świadczy pomoc dla kobiet w ciąży, będących w trudnej sytuacji materialnej. Fundacja jest organizatorem corocznego Marszu dla Życia w Szczecinie oraz takich akcji jak Pielucha dla MaluchaPaczuszka dla MaluszkaKup pieluchę – podaj JasiaPodziel się Szczęściem, a także twórcą aplikacji Adoptuj Życie. Działalność organizacji została formalnie rozpoczęta w 2012 roku. Fundacja zaczerpnęła swoją nazwę od Bractwa Małych Stópek, nieformalnej grupy osób powołanej do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka kilka lat wcześniej, która łączy osoby zaangażowane w obronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Zarówno Bractwo jak i Fundacja swoją nazwę zaczerpnęło od międzynarodowego symbolu obrońców życia – przypinki stópek nienarodzonego dziecka w 11 tygodniu życia prenatalnego.

Statutowym celem Fundacji jest:

  1. promocja wartości, które stanowią fundament instytucji małżeństwa i rodziny,
  2. inspirowanie, wspieranie i wdrażanie pomocy potrzebującym osobom i rodzinom,
  3. finansowe i pozafinansowe wspieranie edukacji na temat ochrony życia ludzkiego w przestrzeni publicznej,
  4. praca formacyjna z młodzieżą,
  5. promocja wartości i godności życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci,
  6. finansowe i pozafinansowe wspieranie naprotechnologii.

Adresatami akcji „Paczuszka dla maluszka” są instytucje, takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do matek w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dziecka oraz podopiecznych fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem naszej akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

Po raz pierwszy ta akcja została przeprowadzona także i w naszej parafii. Mimo różnych dobroczynnych zbiórek przeprowadzanych w ciągu Adwentu znalazło się wielu parafian życzliwych, wrażliwych, którzy przyszli z pomocą, szczególnie tym najmniejszych, małym dzieciom, które dopiero co przyszły na świat. Za to składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.