VII Niedziela Zwykła – 19.II.2023 r.

1. We środę popielcową rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. Msze Święte połączone z obrzędem posypania głowy popiołem będą o godzinie 700, 1000 i 1700. Po Mszy Świętej popołudniowej – spotkanie z uczniami klasy VII wraz z rodzicami. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na cele charytatywne.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
    1. codziennie – rano o godzinie 630,
    2. ponadto w piątek o godzinie 1700 – Droga Krzyżowa (poprowadzi ją klasa VIII), a po niej Msza Święta.
  3. W przyszłą I Niedzielę Wielkiego Postu Msze Święte do południa będą o zwykłej porze tj. o godzinie 700, 900 i 1100 (po niej – Droga Krzyżowa), natomiast po południu o godzinie 1400 – Gorzkie Żale, a po nich ostatnia Msza Święta. Kazania pasyjne wygłosi ks. Leszek Sekuła – wikariusz parafii NSPJ w Nowej Jastrząbce.
  4. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  5. Od dzisiaj w całym kościele będzie trwał Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Ku trzeźwości z Kościołem”. Przez cały tydzień będziemy się modlić w tej intencji.
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać wiele ciekawych artykułów m. in. „Proch z nadzieją” – zwyczaj posypywania głów popiołem na początek Wielkiego Postu ma już prawie tysiąc lat i wciąż jest czytelny; „Przygnieceni smutkiem” – aż ponad 4 mln Polaków cierpi na depresję, a ponad 11% młodych ludzi ma myśli samobójcze, skąd te objawy pogorszenia stanu psychicznego i jak temu zaradzić? „Cuda pod gruzami” – trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii pochłonęło dziesiątki tysięcy ofiar. Mniejszościowy na tym terenie Kościół Katolicki stał się pierwszą deską ratunku dla ludzi różnych religii.
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 9, 10, 11, 12, 14.

INTENCJE MSZALNE – 20.II. – 26.II.2023 r.

1. + Irena i Tadeusz Armatys w 10 rocznicę śmierci Ireny.
  2. + Roman Gałuszka od Grażyny i Zbigniewa Król.

1. + Rozalia Bandyk od Józefy i Jerzego Starzyk z rodziną.
  2. + Mieczysław Borzęcki od siostry Antoniny z rodziną.

ŚRODA POPIELCOWA:

1. + ks. Tadeusz Lubelski od rodziny Mondel.
  2. + Stanisław Nytko od bratanicy Beaty z mężem i dziećmi.

• + Wiktoria i Kazimierz Kuta w rocznicę śmierci Wiktorii.

1. + Anna, Stefan i Zbigniew Nytko w rocznicę śmierci Anny.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Huberta z okazji 1 rocznicy urodzin od rodziców.

1. Za zmarłych z rodziny Podolskich.
  2. + Rozalia Bandyk od wnuczki Marzeny z rodziną.

PIĄTEK:

1. + Maria i Zygmunt Starzec w rocznicę śmierci Zygmunta.
  2. + Genowefa Kuzak w rocznicę śmierci od męża z rodziną.

1. + Aleksander, Tadeusz  i Stefania Sysło.
  2. + Zofia i Marian Łakoma w rocznicę śmierci Mariana.

1. O przebłaganie Boga za popełnione grzechy.
  2. + Helena, Jan, Leszek i Rafał w 39 rocznicę śmierci Heleny i z okazji imienin.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:

• + Agata Stach – Węgrzyn w rocznicę śmierci od kolegów i koleżanek.

1. Z podziękowaniem dla zelatorki Jadwigi Armatys za prowadzenie róży Różańcowej przez 53 lata, z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla niej i dla członkiń tej róży.
  2. + Stanisław Marszałek w 11 rocznicę śmierci od żony z rodziną.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Huberta z okazji 1 rocznicy urodzin od babci.
  2. + Eugeniusz Ważny od Tomasza i Anny Wardzała.

• + Danuta Szostak w rocznicę śmierci od syna Stanisława z rodziną.