XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.IX.2023 r.

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione:
    1. codziennie – rano o godzinie 630,
    2. ponadto we środę i w piątek także o godzinie 1800, a przed nimi: we środęod godziny 1730 – koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatorki Anny Chłopek), a w piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
  3. W przyszłą niedzielę o godzinie 1500 – początek nabożeństwa różańcowego, a po nim Msza Święta.
  4. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Czy przy ołtarzu robi się pusto?” – co Kościołowi mówi fakt, że kandydatów do kapłaństwa jest coraz mniej, a niektórzy księża odchodzą ?; „Oto ja, poślij mnie” – wywiad z ks. Januszem Potokiem, który głosił słowo Boże podczas tegorocznego odpustu ku czci Matki Bożej Bolesnej w naszej parafii, a który obecnie rozpoczyna pracę misyjną w dalekim Kirgistanie (ten wywiad zresztą został przeprowadzony na naszej plebani przed sumą odpustową).
  5. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 143, 142, 141 B/1, 141 B/2, 141 A, 141 i 140.

INTENCJE MSZALNE – 25.IX. – 1.X.2023 r.

1. + Janina Wardzała od męża.
  2. + Krystyna Trela od brata Czesława.
  3. + Bronisława Nowak od wnuczki Katarzyny z rodziną (poza parafią).

1. + Rozalia Bandyk w 1 rocznicę śmierci od córki Katarzyny.
  2. + Wiesław Dochnal od wnuczki Wiktorii.
  3. + Bronisława Nowak od wnuczki Anny z rodziną (poza parafią).

ŚRODA: – Wspomnienie św. Wincentego a Paulo.

1. + Andrzej, Irena i Stanisław Kamykowski.
  2. + Krystyna Trela od Pawła Nytko z rodziną.
  3. + Bronisława Nowak od wnuka Jarosława z rodziną (poza parafią).

1. + Tadeusz i Genowefa Madej.
  2. + Stanisław, Maria i Zofia Łakoma w 28 rocznicę śmierci Marii.

CZWARTEK: – Wspomnienie św. Wacława.

1. + Roman Witek w 11 rocznicę śmierci od dzieci z rodzinami.
  2. + Jan i Czesława Szatko w 2 rocznicę śmierci Czesławy od dzieci z rodzinami.
  3. + Bronisława Nowak od wnuka Pawła z rodziną (poza parafią).

PIĄTEK: – Święto św. Michała, Gabriela i Rafała.

1. + Krystyna Trela od kuzyna Piotra Witek z rodziną.
  2. + Dorota Kloch od rodziny Trybów z Wrocławia – cioci Alojzy i Janiny, wujka Stanisława.
  3. + Bronisława Nowak od wnuka Daniela z rodziną (poza parafią).

1. + Michał i Marian Żmuda w dniu imienin Michała i w rocznicę śmierci Mariana.
  2. + Adam Kuta od OSP Zaczarnie.

SOBOTA: – Wspomnienie św. Hieronima.

1. + Edward Kocoł od Grzegorza Marszałek z rodziną.
  2. + Janina Krzysztofek od Kingi Szostak z rodziną.
  3. + Bronisława Nowak od Danuty i Mariana Kozioł (poza parafią).

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. +  Edward Partyka w rocznicę śmierci od mamy i brata Krzysztofa.
  2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Jagody z okazji 7 rocznicy urodzin.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Renaty i Kazimierza z okazji 30 rocznicy ślubu.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Aleksandra w 1 rocznicę urodzin od rodziców i braci.
  3. + Bronisława Nowak od kuzynki Weroniki Lis (poza parafią).

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Wiesławy i Mariana.
  2. W intencji Wiktora, który przyjął chrzest święty i jego rodziny od dziadków.

• Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Renaty i Józefa z okazji rocznicy ślubu.

Do soboty włącznie w diecezji Elbląskiej będą odprawiane  Msze Święte Gregoriańskie za zmarłych: śp. Stanisława Ciochonia, Pawła Kiliana i Janinę Krzysztofek.