IV Niedziela Zwykła – 29.I.2023 r.

1. We czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte połączone z poświęceniem gromnic będą o godzinie 700, 1000 i 1700. Składka na tacę będzie przeznaczona na zakony klauzurowe. W dalszym ciągu na to święto są rozprowadzane przez panie z Caritasu gromnice w cenie od 8 – 20 zł.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
      1. codziennie – rano o godzinie 630,
      2. ponadto we środę, w I piątek i w I sobotę miesiąca także po popołudniu – o godzinie 1700. We środę od godziny 1630 – koronka do 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatora Benedykta Żmudy ), potem nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej, w I sobotę  również od godziny 1630 – różaniec prowadzony przez dzieci szkolne w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień  w Fatimie.
  3. Spowiedź święta we środę i w piątek od godziny 1600 – 1700.
  4. W I piątek miesiąca nie będzie objazdu chorych po domach (będzie on w następny piątek 10.II. w przeddzień Światowego Dnia Chorego).
  5. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony dodatek o świętym Janie Pawle II pt. „Odkrywamy prawdę”. Można przeczytać także wiele ciekawych artykułów m. in. „Sakrament ratunkowy” – spowiedź święta jest łaską, której ogromu nie pojmujemy; „W cieniu proroctwa Symeona” – u stóp krzyża wypełniło się proroctwo Symeona – matczyne serce zostaje przeniknięte cierpieniem zadanym Jezusowi.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 35, 34 A, 33 A, 32  i 31.

INTENCJE MSZALNE – 30.I. – 5.II.2023 r.

• + Rozalia Bandyk od Krzysztofa Szatko z rodziną.

WTOREK: – Wspomnienie św. Jana Bosko.

• + Stanisław Nytko od rodziny Lazarowicz.

• + Roman Gałuszka od Tadeusza Łakoma z rodziną.

• + Maria i Władysław Barnaś w 18 rocznicę śmierci Władysława.

CZWARTEK: – Święto Ofiarowania Pańskiego.

• + Bronisław i Janina Nytko w rocznicę śmierci Bronisława.

• + Janina, Stanisław i Kazimierz Łakoma.

• + Maria Gasiciel w dniu imienin.

I PIĄTEK miesiąca:

• + Małgorzata Pachut od Małgorzaty Kajpust z rodziną.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Jerzego.
  2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Doroty z okazji 50 rocznicy urodzin.

I SOBOTA miesiąca:

• + Stanisław Starzec w rocznicę śmierci.

• + Eugeniusz i Julia Szostak w 5 rocznicę śmierci Eugeniusza od córki Anny z rodziną.

V NIEDZIELA ZWYKŁA:

• + Agata i Karol Szatko w dniu imienin Agaty.

• + Ignacy Wojtaczka, + Antoni Mruk z okazji imienin Ignacego od Józefa.

• Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej z okazji 21 rocznicy ślubu i całej rodziny.

• Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej w dalszym życiu dla Kazimiery z okazji 85 rocznicy urodzin.

Przez cały tydzień w diecezji Elbląskiej będzie odprawiana  Msza Święta Gregoriańska za zmarłego Romana Gałuszkę, a do jutra za Stanisława Ciochonia  i Andrzeja.