IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.IV.2023 r.

1. We środę przeżywamy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę o godzinie 700, 900, 1100 i 1500. Na Mszy Świętej o godzinie 900 modlić się będziemy w intencji naszych strażaków z OSP oraz ich rodzin, wdzięczni za zaangażowanie i troskę o bezpieczeństwo w naszej miejscowości.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione codziennie rano o godzinie 630, natomiast po południu o 1800 – nabożeństwa majowe, a po nim Msza Święta. Gorąco zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach w naszej świątyni, także do praktykowania rodzinnej modlitwy Litanią Loretańską w domach wraz ze swoimi dziećmi oraz przy przydrożnych kapliczkach.
  3. Z racji I piątku miesiąca spowiedź święta w sam piątek od godziny 1700 – 1800 oraz codziennie pół godziny przez Mszą Świętą popołudniową.
  4. W I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
  5. W I sobotę – od godziny 1730 – różaniec prowadzony przez dzieci w intencjach, o które prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 1100 – I Komunia Święta dzieci klasy III. I spowiedź święta dla nich, a także rodziców, chrzestnych, rodzeństwa w sobotę o godzinie 900. Spotkanie z nimi wraz z rodzicami będzie jutro po Mszy Świętej popołudniowej.
  7. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać m.in. artykuły: „Kapłan, zawsze kapłan” – co robić, żeby mieć dobrych i świętych kapłanów ?. Trzeba się za nich modlić (w numerze jest specjalna modlitwa za kapłanów); „Zwycięzcy” – jak zginęli apostołowie? Gdzie są ich groby?.
  8. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu są proszeni rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

INTENCJE MSZALNE – 1.V. – 7.V.2023 r.

1. + Edward Kocoł w 7 dzień po śmierci.
  2. + Stanisław Ciochoń od Mieczysława Żmudy z rodziną.

1. + Marian Stańczyk w 5 rocznicę śmierci od rodziny.
  2. + Kazimierz Witek w 6 rocznicę śmierci od rodzeństwa z rodzinami.

WTOREK: – Wspomnienie św. Atanazego.

1. + Adolf i Teresa Pinas w rocznicę śmierci Teresy od syna Józefa z rodziną.
  2. + Adam Potępa od kuzynki Jolanty.

1. + Genowefa i Zygmunt Toczek w dniu imienin Zygmunta od syna Józefa z rodziną.
  2. + Józefa Tarnowska w 32 rocznicę śmierci.

ŚRODA: – Uroczystość NMP, Królowej Polski.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży Jerzego Lisa.
  2. + Agnieszka i Józef  Kapustka.

1. W intencji strażaków z OSP i ich rodzin z okazji wspomnienia św. Floriana.
  2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży Mariana Madeja.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla rodzin przygotowujących Kościół na Święta Wielkanocne.
  2. + Irena Okarma z okazji imienin od męża.

• + Maria Kuta w dniu imienin.

CZWARTEK: – Wspomnienie św. Floriana.

• + Cecylia Sak w 30 dzień po śmierci od syna i córek z rodzinami.

1. + Stanisława i Józef Kawa.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Teresy Lis w 93 rocznicę urodzin.

I PIĄTEK miesiąca:

1. + Adam Kuta od Grażyny i Eugeniusza Kołodziej.
  2. + Helena, Julia i Wojciech Madej w rocznicę śmierci Wojciecha.

1. + Stanisław i Krzysztof  Mucha w rocznicę ich śmierci od rodziny.
  2. + Stanisław Kaziród z okazji imienin.

SOBOTA: – Święto świętych Filipa i Jakuba.

1. + Zofia i Władysław Kuta od córki Danuty z rodziną.
  2. + Stanisław i Halina Czosnyka od córki.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Jakuba z okazji 18 urodzin od dziadków.
  2. + Janina i Stanisław Łakoma z okazji imienin Stanisława.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA:

1. + Stanisław Maca z okazji imienin.
  2. + Stanisław Kołodziej z okazji imienin od syna Wojciecha z rodziną.

1. + Adam Kuta od syna Patryka z Natalią.
  2. + Anna i Piotr Kuta w 14 rocznicę śmierci Anny i w 23 rocznicę śmierci Piotra oraz zmarłych z rodziny.

• W intencji dzieci klasy III przeżywających I Komunię Św. i ich rodziców.

• + Stanisław Wardzała z okazji imienin.

W diecezji Elbląskiej przez cały tydzień będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za śp. Halinę Czosnyka i Kazimierza Karczyńskiego, a od jutra rozpoczną się Gregorianki za śp. Romana Gałuszkę (Iława par. św. Andrzeja Boboli odprawiana przez ks. Jarosława Hossę), a u Księży Sercanów za śp. Adama Kutę.