IV Niedziela Zwykła – 30.I.2022 r.

1. We środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte połączone z poświęceniem gromnic będą o godzinie 700, 1000 i 1700. Podczas Mszy Świętej o godzinie 1700 – poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych, a po niej spotkanie z nimi wraz z rodzicami. Składka na tacę będzie przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji. W dalszym ciągu na to święto są rozprowadzane przez panie z Caritasu gromnice w cenie od 8 – 13 zł.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
    1. w poniedziałek, wtorek i we czwartek – tylko rano o godzinie 630,
    2. W I piątek i w I sobotę miesiąca zarówno rano o godzinie 630, jak i po popołudniu – o godzinie 1700. W I sobotę wcześniej od godziny 1630 – różaniec prowadzony przez dzieci szkolne w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie.
  3. Spowiedź święta w piątek również od godziny 1600 – 1700 oraz w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  4. W I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
  5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać wiele ciekawych artykułów m. in. „Serce Kościoła” – o klasztorach kontemplacyjnych, szczególnym rodzaju powołania; „Czy jest zbawienie poza kościołem ?” – ktokolwiek z ludzi się zbawia, zbawia się przez Chrystusa i dzięki obecności Kościoła w świecie.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 340, 340 C, 339, 338, 337, 336 B, 336.

INTENCJE MSZALNE – 31.I. – 6.II.2022 r.

PONIEDZIAŁEK: – Wspomnienie św. Jana Bosko.

1. + Leszek Kozioł od Tadeusza Łakoma z rodziną.
  2. + Czesława Szatko od rodziny Gąsiorków.
  3. + Stanisław Chochorowski od Łukasza Kozioł z rodziną (poza parafią).
  4. + Stanisław Chochorowski od Stanisława z rodziną (poza parafią).

1. + Stanisława Sobczyk od rodziny Mróz.
  2. + Eugeniusz Taraszka od bratanka Roberta Leszczyńskiego z żoną i synami.
  3. + Maria Pytel od Agnieszki Małochleb z rodziną (poza parafią).
  4. + Maria Pytel od Renaty i Tomasza Pytel (poza parafią).

ŚRODA: – Święto Ofiarowania Pańskiego.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Marii z okazji imienin i urodzin.
  2. + Bronisław i Janina Nytko w rocznicę śmierci Bronisława.
  3. + Stanisław Chochorowski od Krzysztofa Chochorowskiego z żoną (poza parafią).

1. + Maria i Władysław Szostak w dniu imienin Marii.
  2. + Eugeniusz  Taraszka od sąsiadów Szczerba.
  3. + Maria Pytel od rodziny Zauchów (poza parafią).

1. W intencji dzieci pierwszokomunijnych: o jak najlepsze przygotowanie się do I spowiedzi i I Komunii Św. i za ich rodziców.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Kazimiery w 84 rocznicę urodzin.
  3. + Leszek Kozioł od siostrzenicy Edyty z rodziną (poza parafią).

1. Za zmarłych z rodziny Podolskich.
  2. + Zofia Pinas od Ryszarda Kuta z rodziną.
  3. + Stanisław Chochorowski od Anny i  Helmke Falk z dziećmi (poza parafią).
  4. + Stanisław Chochorowski od kuzyna Janusza Taraszka z rodziną (poza parafią).

I PIĄTEK miesiąca:

1. + Stanisław Kocoł od Ewy Sobczyk z rodziną.
  2. + Leszek Kozioł od rodziny Prusak.

1. + Stanisław Starzec w 10 rocznicę śmierci od chrześnika Andrzeja z rodziną.
  2. + Stanisław Starzec w 10 rocznicę śmierci od chrześnika Andrzeja z rodziną.
  3. + Maria Pytel od kuzynki Janiny Sak z rodziną (poza parafią).
  4. + Maria Pytel od kolegi z pracy Józefa (poza parafią).
  5. + Maria Pytel od  rodziny Sutkowskich z Lisiej Góry (poza parafią).

I SOBOTA miesiąca: – Wspomnienie św. Agaty.

1. + Maria Gasiciel z okazji imienin.
  2. + Zofia Pinas od Jolanty Kurek z rodziną.

1. + Helena i Andrzej Starzec w 22 rocznicę śmierci Heleny.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Stanisławy z okazji urodzin.
  3. + Stanisław Chochorowski od chrześnicy Sylwii Łasak z rodziną (poza parafią).
  4. + Stanisław Chochorowski od chrześnicy Sylwii Łasak z rodziną (poza parafią).
  5. + Stanisław Chochorowski od koleżanek i kolegów córki Katarzyny z Apteki „Cosmedica” (poza parafią).

V NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Dorota Babiarz z okazji imienin od mamy.
  2. + Stanisława Stopierzyński od siostrzeńców z rodziny Pytel.
  3. + Maria Pytel od Małgorzaty i Wiktorii Tokarz (poza parafią).

1. + Maria i Władysław Barnaś w rocznicę śmierci Władysława.
  2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Mateusza Ostręga z okazji 18 rocznicy urodzin od rodziców i siostry.
  3. + Maria Pytel od bratanka Pawła Jeż (poza parafią).

1. + Julia i Eugeniusz Szostak w 4 rocznicę śmierci Eugeniusza.
  2. + Edward Szostak w 1 rocznicę śmierci.

• Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny w 20 rocznicę ślubu.

W diecezji Elbląskiej będzie odprawiana Msza Święta Gregoriańska za zmarłego śp. Leszka Kozioła, natomiast o. Kombonianie od wtorku (1.II) rozpoczną Mszę Świętą Gregoriańską za śp. Mieczysława Nytko.