NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29.V.2022 r.

1. W nachodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione:
    • w poniedziałek, wtorek i we środę zarówno rano o godzinie 630, jak i po południu o godzinie 1800 (we wtorek – ostatnie nabożeństwo majowe, natomiast we środę – nowenna do MBNP).
    • we czwartek – tylko rano o godzinie 630.
  2. W I piątek i w I sobotę – Msza Święta zarówno rano o godzinie 630, jak i popołudniu o godzinie 1800. W I sobotę – od godziny 1730 – różaniec prowadzony przez dzieci w intencjach, o które prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie.
  3. Z racji I piątku miesiąca – spowiedź święta we środę od 1700 – 1800, także w piątek również od godziny 1700 – 1800 oraz codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  4. W I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
  5. Dnia 16 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Ołtarze na tę uroczystość według kolejności przygotowują w tym roku rodziny z następujących numerów domów: I ołtarz – Podlesie (od 93 A do 88), II ołtarz – Podlesie (89 do 80 A), III ołtarz – Partuły Żukowskie (od 75 C do 73 A), IV ołtarz – Partuły Żukowskie (od 73 B do 67 B)
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Radość w blasku Obecnego” – co dla nas wynika z Wniebowstąpienia Pańskiego; „ Obronić wiedzę i rozum” – Miałam dość szkalowania Jana Pawła II – mówi Paulina Guzik, autorka nowego filmu „Szklany dom”; „Dzieciństwo utracone” – według szacunków ok. 500 milionów dzieci żyje w sferach konfliktów zbrojnych.
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 192, 191, 190, 187 A, 187 C, 187 B, 187 D.

INTENCJE MSZALNE – 30.V. – 5.VI.2022 r.

1. + Antoni Starzec od chrześnika Kazimierza Pęcak.
  2. + Stanisław Małochleb od Celiny Starzec z rodziną.
  3. + Tadeusz Szostak od syna Krzysztofa z rodziną.

1. + Paulina Łakoma od Krystyny i Józefa Toczek z rodziną.
  2. + Adam Łuszcz od rodziny Marszałek.

WTOREK: – Święto Nawiedzenia NMP.

1. + Zofia Flis od brata z rodziną.
  2. + Stanisława Paprocka od sąsiadów.
  3. + Irena Giża od sąsiadów Gaweł.

1. + Tadeusz Bania w 30 dzień po śmierci od córki i syna z rodzinami.
  2. + Maria Szwalec od Barbary i Łukasza Kużdżał.

ŚRODA: – Wspomnienie św. Justyna.

1. + Tadeusz Szostak od Moniki i Daniela Pieczonków.
  2. + Stanisław Małochleb od  kuzynki Zofii.
  3. + Antoni Starzec od chrześnika Kazimierza Pęcak.

1. + Józefa Tarnowska w 31 rocznicę śmierci.
  2. + Zofia  i  Józef  Kocoł w rocznicę śmierci Zofii.

1. + Zofia Flis od bratanicy Elżbiety z rodziną.
  2. + Maria Szwalec od rodziny Kotalma.
  3. + Antoni Starzec od sąsiadów Koćwin.
  4. + Stanisław Madej od bratanicy Alicji Wolańskiej z rodziną (poza parafią).

I PIĄTEK miesiąca: – Wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy.

1. + Antoni Starzec od śp. Janiny Taraszka z rodziną.
  2. + Stanisław Małochleb od Barbary i Marcina Cygan.
  3. + Zofia Flis od Mariusza Papuga z rodziną.
  4. + Stanisław Madej od Tadeusza Gancarza z rodziną (poza parafią).

• + Maria Mruk w 34 rocznicę śmierci, + Janina Masło w 3 rocznicę śmierci.

I SOBOTA miesiąca:

1. W pewnej Bogu wiadomej intencji.
  2. + Tadeusz Szostak od Wojciecha Chrzanowskiego.
  3. + Stanisław Małochleb od Barbary i Stanisława Martuszewskich.
  4. + Stanisław Madej od Józefa  Gancarza z rodziną (poza parafią).

1. W intencji Kobiet i ich rodzin z okazji  1 rocznicy powstania róży różańcowej.
  2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Teresy Kocoł i ich rodzin.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO:

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży Ryszarda Kuty i ich rodzin.
  2. + Agata Dąbrowska w 3 rocznicę śmierci od mamy i rodzeństwa z rodzinami.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży Mariana Szwalca.
  2. + Maria Szwalec z okazji  Dnia Matki.
  3. + Zofia Zając.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej w pracy duszpasterskiej dla ks. Roberta z okazji imienin od wdzięcznych parafian.
  2. O  zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla dzieci i wnuków od rodziców  i dziadków.

• + Maria Zaucha od Małgorzaty i Grzegorza Kajpust.

Do jutra będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za śp. Marię Zaucha, Irenę Armatys, Tadeusza Szostaka, Marię, Adama Łuszcza i Janinę Taraszka,  a do czwartku za śp. Stanisława Zauchę.  Od środy (1.VI.) rozpoczną się odprawiane przez o. Kombonianów Msze Święte Gregoriańskie za śp. Genowefę Potempa i Stanisława Madeja.