NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.III.2024 r.

  1. Jutro – II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte będą odprawione jak w każdą niedzielę tj. o godzinie 700, 900, 1100 i 1500. Składka na tacę będzie przeznaczona na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom prowadzącym nabożeństwa Drogi Krzyżowej w czasie zakończonego Wielkiego Postu, jak również, tym którzy włączyli się aktywnie w godne przeżycie Triduum Paschalnego i dzisiejszej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego: wyznaczonym mieszkańcom Podlesia za przygotowanie pięknej ciemnicy i Grobu Pańskiego, wszystkim rodzinom sprzątającym kościół, strażakom za służbę przy grobie Pańskim i za pomoc w czasie procesji rezurekcyjnej, w tym także Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym zarówno chłopięcej, jak i dziewczęcej, wszystkim różom różańcowym za prowadzenie adoracji w ciągu dnia w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, paniom z róży Kobiet za prowadzenie adoracji po nabożeństwach zarówno w Wielki Czwartek, jaki i w Wielki Piątek, panu organiście, panu kościelnemu i Mateuszowi Sobol za przygotowanie ministrantów i lektorów i im samym za liczny udział i służbę przy ołtarzu, paniom dbającym o bieliznę kościelną, wszystkim łączącym się duchowo z nami poprzez transmisję naszych, parafialnych Mszy św. W sposób szczególny dziękuję ks. Januszowi za duchowe prowadzenie nas poprzez głoszone Słowo Boże w czasie Triduum Paschalnego i dzisiejszej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jeszcze raz wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. W świątecznym, poszerzonym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać bardzo wiele ciekawych artykułów związanych ze Zmartwychwstaniem Pana Jezusa.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY:

7.00

  1. + Adolf Piekielniak w 2 rocznicę śmierci.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Weroniki w 94 rocznicę urodzin.

9.00

  1. + Maria i Franciszek Szatko w rocznicę śmierci.
  2. + Maria Szwalec.

11.00

  1. + Bronisława Lazarowicz w 3 rocznicę śmierci od syna z rodziną.
  2. + Irena Okarma od męża.

15.00

  • + Kazimierz Łukasik w 3 rocznicę śmierci.

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim parafianom i przybyłym Gościom życzymy:

„Niech  Zmartwychwstały Jezus uwalnia nas od lęku, strachu, byśmy potrafili wznosić się ponad to, co nas przytłacza w codzienności. Niech otworzy oczy każdemu z nas na te wartości, które nie przeminą nigdy, a Jego obietnica zbawienia będzie skałą, która pozwoli przetrwać różne życiowe burze”.

 

Szczęść Boże!

                                              Wasi duszpasterze