V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7.V.2023 r.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione codziennie rano o godzinie 630, natomiast po południu o 1800 – nabożeństwa majowe, a po nim Msza Święta. Jeszcze raz gorąco zachęcamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych w naszej świątyni, a także do praktykowania rodzinnej modlitwy Litanią Loretańską w swoich domach wraz ze swoim dziećmi oraz przy przydrożnych kapliczkach.
  2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 1100 będziemy modlić się w intencji dzieci klas IV przeżywających rocznicę I Komunii Świętej, ich rodziców i chrzestnych. Spotkanie z nimi we wtorek po Mszy Świętej popołudniowej.
  3. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać m.in. artykuły: „Najlepszy prezent: Jezus” – czy da się dziś zorganizować I Komunię Świętą tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła istoty spotkania z żywym Bogiem ?; „Ksiądz uratował mój dom” – jeśli strażakiem jest duchowny może pomóc nawet tam, gdzie nikt inny pomóc już nie potrafi. Na stoliku jest również czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra”; w środku wiele ciekawych artykułów dla dzieci, także niespodzianka w postaci naklejek.
  4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza. Została zakupiona nowa figura Pana Jezusa w grobie.
  5. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu są proszeni rodzice dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej.

INTENCJE MSZALNE – 8.V. – 14.V.2023 r

PONIEDZIAŁEK: – Uroczystość św. Stanisława.

• + Stanisław Partyka w dniu imienin.

• + Maria i Stanisław Zaucha w dniu imienin Stanisława.

• + Stanisława Sobczyk z okazji imienin od córek.

• + Stanisław Kocoł z okazji

• + Stanisława i Herbert Grycz z okazji imienin Stanisławy.

• + Kazimierz i Stefania Marszałek w 33 rocznicę śmierci Kazimierza.

• W pewnej Bogu wiadomej intencji.

• + Józef Wiatr w 29 rocznicę śmierci.

PIĄTEK:

• + Stanisław i Krzysztof Okulscy w 23 rocznicę śmierci Krzysztofa.

• + Maria i Roman Jeż w 17 rocznicę śmierci Romana.

• O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Piotra z okazji 60 rocznicy urodzin od Moniki i Piotra z dziećmi

• + Waldemar Oleksiak w rocznicę śmierci.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA:

• + Stanisław Papuga z okazji imienin.

• + Mieczysław Sobol od Urszuli i Wiesława Szczerba.

• W intencji dzieci klas IV przeżywających rocznicę I Komunii Św. i ich rodziców

• Z podziękowaniem za powrót do zdrowia dla 1,5 rocznej Emilii od rodziców i babci.

W diecezji Elbląskiej przez cały tydzień będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za śp. Halinę Czosnyka, Kazimierza Karczyńskiego i Romana Gałuszkę, a u Księży Sercanów za śp. Adama Kutę.