XXXIII Niedziela Zwykła – 4.IX.2022 r.

 1. W przyszłą niedzielę – odpust w naszej parafii ku czci Matki Bożej Bolesnej. Odbędzie się on w ramach wizytacji kanonicznej ks. bpa Artura Ważnego. Msze Święte o godzinie 700, 900, 1100 i 1500. Po Mszy Świętej o godzinie 700 w kościele – spotkanie z ks. bpa z przedstawicielami Rady Parafialnej, Gospodarczej, przedstawicielami róż różańcowych. Po Mszy Świętej o godzinie 900spotkanie z członkami Parafialnego Oddziału Caritas, SKC, ministrantami, lektorami, uczestnikami PPT, pracownikami kościelnymi (organista, kościelny, grabarz, kucharka, katechetka), Kościół „domowy” oraz małżonkami przeżywającymi swoje jubileusze (50 lat, 25 lat). Na Mszę Świętą o godzinie 1100 bardzo prosimy o udział dziewczynek sypiących kwiaty, chłopców dzwoniących, dzieci klas IV w strojach komunijnych, strażaków OSP, niosących obrazy i feretrony. Składka na tacę podczas odpustu będzie przeznaczona na cele parafialne. Za złożone ofiary z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. Spowiedź święta dla wszystkich parafian przed Uroczystością odpustową będzie we środę, czwartek i w piątek od godziny 1700 – 1800 oraz codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do spowiedzi świętej, aby w niedzielę odpustową móc uzyskać odpust zupełny.
 3. We czwartek przeżywamy Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki naszej Diecezji. Msze Święte zarówno rano o godzinie 630, jak i o godzinie 1800. Po Mszach Świętych – poświęcenie ziarna siewnego.
 4. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
  1. w poniedziałek, wtorek, i w sobotę – tylko rano o godzinie 630,
  2. we środę i w piątek – zarówno rano o godzinie 630, jak i o godzinie 1800, a przed nimi we środę – nowenna do MBNP, a w piątek Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 5. We wtorek 13 września jest planowana parafialna pielgrzymka ludzi chorych, starszych i cierpiących do Odporyszowa w ramach odpustu. Dokładny program zostanie podany w przyszłą niedzielę. Zapisy u pań z Caritasu.
 6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: od 117 do 111.

 

INTENCJE MSZALNE – 5.IX. – 11.IX.2022 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

 1. + Józefa Niemiec od Marcina Jeż z rodziną.
 2. + Rozalia Starzec od wnuczki Katarzyny z rodziną (poza parafią).

 

WTOREK:

6.30

 1. + Stanisława i Herbert Grycz w rocznicę śmierci Stanisławy.
 2. + Wiesław Dochnal od wnuków.
 3. + Rozalia Starzec od wnuczki Sabiny z rodziną (poza parafią).

 

ŚRODA:

6.30

 1. + Teresa Zaraza od rodzin Marek i Szczurek.
 2. + Antoni Mruk od Heleny Gąsior z rodziną.

 

18.00

 1. + Janina Taraszka od siostry Barbary.
 2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Beaty i Pawła z okazji 20 rocznicy ślubu i ich dzieci.
 3. + Rozalia Starzec od chrześnicy Marii (poza parafią).

 

CZWARTEK: – Uroczystość Narodzenia NMP.

6.30

 1. + Maria Szwalec.
 2. + Tadeusz Potempa od Haliny i Stanisława Łuszcz z rodziną.
 3. + Stanisław Nytko od rodziny Zająców (poza parafią).

 

18.00

 1. + Barbara Czarnik w 5 rocznicę śmierci.
 2. + Józefa Niemiec od rodziny Stadnickich.
 3. + Rozalia Starzec od wnuczki Elżbiety z rodziną (poza parafią).

 

PIĄTEK:

6.30

 1. + Antoni Mruk od Marty i Franciszka Nosal
 2. + Stanisław Madej od Leona Marszałek z rodziną.
 3. + Stanisław Nytko od Leona Marszałek z rodziną (poza parafią).

 

18.00

 1. + Stefania i Zygmunt Walasiewicz.
 2. + Maria i Roman Jeż w 2 rocznicę śmierci Marii.
 3. + Rozalia Starzec od chrześnika Andrzeja z rodziną (poza parafią).

 

SOBOTA:

6.30

 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej w dalszym życiu od rodziców.
 2. + Teresa Zaraza od sąsiadów Kalita, Nytko i Giża.
 3. + Rozalia Starzec od wnuczki Lucyny z rodziną (poza parafią).

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA: – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA.

7.00

 1. + Teresa Zaraza od członkiń róży Jadwigi Armatys.
 2. + Janina Taraszka od członkiń róży Marii Madej.
 3. + Maria i Stanisław Żmuda.

 

9.00

 1. + Krystyna Wardzała w 18 rocznicę śmierci.
 2. + Tadeusz Potempa od członków róży Jerzego Lisa.

 

11.00

 1. Z podziękowaniem za szczęśliwe zbiory, zachowanie od burz, gradobicia i innych nieszczęść z prośbą o bł. Boże dla rodzin z rejonu od krzyża koło pani Chrzanowskiej do drogi cmentarnej po obydwu stronach.
 2. Z podziękowaniem za szczęśliwe zbiory, zachowanie od burz, gradobicia i innych nieszczęść z prośbą o bł. Boże dla rodzin z rejonu od drogi cmentarnej do drogi na Wolę Rzędzińską po obydwu stronach.
 3. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców Partuł Lisiogórskich.

 

15.00

 • Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Eweliny i Tomasza z okazji 5 rocznicy ślubu.

 

Przez cały tydzień w diecezji elbląskiej będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za zmarłego śp. Andrzeja Guta oraz Stanisława Nytko, a u nas w parafii za śp. Konstantego.